Jdi na obsah Jdi na menu
 


Burt Young :

6. 7. 2008

Obrazek

Burt Young

Datum narození :  30.4.  1940 

Místo Narození : New York , USA

Znamení : Býk

Životopis: 
Burt Young byl v roce 1976 nominován na Oscara za herecký výkon ve filmu Rocky a později si se Stallonem zahrál ve všech pokračováních.

Young studoval herectví u legendárního učitele Leea Strasberga v Actors Studio. Během první poloviny 70. let proslul jako představitel drsňáků ve filmech jako Banda, která neuměla pořádně střílet, Across 110th Street, Propustka do půlnoci, Čínská čtvrť, The Gambler, Zabijácká elita a Harry And Walter Go To New York.

Po Rockym následovaly snímky Uncle Joe Shannon, Konvoj, The Choirboys a televizní film Daddy, I Don't Like It Like This, přičemž na prvním a poslením ze jmenovaných se podílel také jako scénárista.
Do jeho mimořádně obsáhlé filmografie patří také filmy Tenkrát v Americe, Amityville 2: Posedlost, Papež z Greenwich Village, Poslední útěk do Brooklynu, Mickovy modré oči a Pluto Nash. Mezi jeho filmy z poslední doby patří Hack!, Blue Lake Massacre, Oliviero Rising, Carlitova cesta: Zrození gangstera, Nicky's Game, Transamerika a Rocky Balboa.

Na televizní obrazovce se objevil v seriálech Rodina Sopránů, Právo a pořádek, filmu Before Women Had Wings a miniseriálu Poslední don, Crocodile Shoes a Maharadžova dcera.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentare

(polak roman, 2. 11. 2010 17:08)

rocky
jo

jsi dobry a vyjmecny herec trenuju box a znam te uz dlouho mam te rad . polak roman. a kdyby neco je mi 13 ,dik čáu sylvestře.rocky je uzasny je nejlepsi herec na svete.